Xiaomi Yepyeni Bir Teknolojiye İmza Atacak Patent Aldı

Bildiğiniz gibi xiaomi çıkış yaptı günden itibaren oldukça güçlü bir kullanıcı ve potansiyel müşteri kitlesine ulaşan telefon firması. Yapmış olduğu bazı satış çalışmalarıyla üretmiş olduğu telefon tarzlarıyla kendine has bir kitleye sahip olmuş olan xiaomi yeni bir teknolojiye imza atmak için ortalığı karıştırmaya devam ediyor.

Xiaomi Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Geçmiş zaman önce katlanabilir telefonlar oldukça moda iken bir anda tek tip dokunmatik telefonlara geçiş yapan insanlık, telefon firmaların satış pazarlama çalışmaları ve manipülasyonları sayesinde eski sisteme ya da daha farklı bir üst sisteme geçiş yapabilir.

Bunu öngören xiaomi firması da kullanıcılara yüksek teknolojili bir cihaz sunabilmek adına kızaklı kameraya sahip katlanabilir üstelik profesyonel görünüme sahip bir cep telefonu patenti aldı.

Kamera İster Önde İster Arkada

Kızaklı bir kameraya sahip olacak olan bu telefonda eski tip telefonlarda olduğu gibi önde ve arkada iki kez kamera kullanmak yerine kızaklı bir kamera sistemi entegre ederek telefonu tuş şeklimize göre kamera açısı bize ya da istediğimiz yere odaklanabilecek hale getirdi.

Patent Görselleri Bize Ne Söylüyor

Patent görselleri elimize ulaştığında, birbirinden farklı katlama, durma ve görünüş sunduğu açıkça dile getirebiliriz. Alt kısmında bulunan USB type c girişi xiaomi firmasının potansiyel müşterilerinin bilmesini istediği en önemli özelliklerden bir tanesi. 

Ekrana gömülü bir parmak izi okuyucusu tercih etme ihtimalleri oldukça yüksek olan bu telefon ne zaman hayata geçer ya da sadece patenti alınmış bir tasarım mıdır ilerleyen günlerde yine teknopolis okurlarına haberlerini ulaştırmaya devam seveceğiz 

xiaomi katlanabilir patenti
xiaomi katlanabilir patenti 02

Firmalar Neden Tüm Patentleri Hayata Geçirmez?

İlk paragraf da yapmış olduğumuz açıklamada bu tasarımın bir patent işlemi mi yoksa hayata geçirilmesi beklenen bir proje mi olup olmadığını bilmediğimizi ve gelecek haberlerimiz de bunu sizlere belirteceğimizi iddia ettik. 

Bu iddia akıllarında soru oluşturabilir düşüncesiyle yazımızı sonlandırmadan kısa bir açıklama getirmek istiyoruz. Dünya üzerinde bulunan onlarca telefon firması, yılda belki de yüzlerce farklı telefon tasarımları için patent almakta. 

Bu patent alma işlemi genelde rakip firmaların aklına gelen, ürettiklerinde kendi firmalarının önüne geçebilir şeklinde düşündükleri projelerde olabiliyor.

Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı teknoloji, özellikle telefon, firma olarak hatta telefon kategorisi için bu işlem daha yoğun ve zor olsada patentlerin hepsini üreterek müşterilerle buluşturmuyorlar. 

Bundan dolayıdır ki ilerleyen günlerde xiaominin patent ile ilgili ne gibi bir işlem yürüteceğini tahmin edemiyoruz.