Türkiye Geneli Şehirlere Göre Vaka Sayıları Ve artış İndeksi Tespit Edildi.

Haberimiz ilginizi çektiyse aşağıdaki yorum yazma bölümünden görüşlerinizi dile getirebilir yada yazımızı beğenebilirsiniz.

Corona / Covid-19 (Korona) Virüs Belirtileri ve Çeşitleri Nelerdir?

Bu virüs grubuna bağlı virüsler, genellikle soğuk algınlığına benzer şekilde, hafif ve orta derecede üst solunum yolu hastalığı olan insanları hasta edebilir.

Corona (COVID19-Korona) Virüsü Belirtileri:

  • Birkaç gün süren yüksek ateş (38.3°C ve üzeri),
  • Balgamlı ve/veya Kuru ökürük,
  • Boğaz ağrısı,
  • Nefes darlığı (Nefes alma güçlüğü),
  • Baş ağrısı

Bağışıklık sistemi zayıf olan ileri yaştakiler ve çok genç olanlar için virüsün pnömoni veya bronşit gibi çok daha ciddi solunum yolu hastalığına neden olabilir. İnsanlarda ölümcül olabilecek seviyede çok az Corona / Covid-19 (Korona) virüsü vardır.

Koronavirüs Ne Kadar Sürede Mutasyona Uğruyor?

Aynı zamanda solunum problemlerine neden olan, MERS virüsü olarak da bilinen Ortadoğu Solunum Sendromu ilk olarak 2012 yılında Orta Doğu’da tespit edilmiştir. Hastalık Kontrol Merkezleri’nin verdiği bilgiye göre semptomları çok daha şiddetli olan MERS ile enfekte olan her 10 hastanın dörtte üçü ölmüştür.

Image title

Corona / Covid-19 (Korona) Virüs Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Özel bir tedavi yöntemi yoktur. Çoğu zaman belirtiler kendiliğinden kaybolur. Uzman hekimler teşhis sonrası ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçlar ile belirtileri hafifletmek için tedavi uygulayabilirler. Yaşam alanlarındaki oda neminin dengelenmesi ve ılık duş ile boğaz ağrısı ve/veya öksürüğün hafiflemesine destek sağlanabilir. Ayrıca bol sıvı tüketmek, dinlenmek ve uyku tedavi için faydalı olacaktır. Belirtiler standart soğuk algınlığı sürecinden daha kötü seyretmeye başlarsa mutlaka uzman hekime danışılması gerekir.

Image title

Corona / Covid-19 (Korona) Virüs ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular İçin Tıkla

Tüm dünyada hayat durma noktasına getiren bu salgın ile ilgili ülkemizde tedbirler alınmaya devam ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından gelen son açıklamada Türkiye’deki vaka sayısı 9 bin 217, can kaybımız ise 131’e yükseldi. Can kayıplarının büyük bir çoğunluğunun yaşlı ve kronik hasta olduğunu vurgulayan Bakan Koca, vatandaşlarımızı tedbir almaları konusunda ise uyardı. Ayrıca neredeyse tüm dünyada corona virüsü tedavi ve aşı çalışmaları sürerken, dünya üzerinde corona virüsü tedavisi olan ve kurtulan kişi sayısı ise 145.706 olarak kaydedildi.

koronavirüs

Ülkemizdeki verilere göre salgının ilk ortaya çıktığı Çin’de hayat normale dönmeye başlarken özellikle Avrupa ülkelerinde kontrol edilemez bir duruma geldi.

Bilim Kurulu’ndan Sokağa Çıkma Yasağının Son Kısımda Yer Aldığı 3 Aşamalı Plan

Ülkemizde ise geçtiğimiz gün en yüksek test sayısına ulaşılmış ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklama ile corona virüsü vaka sayısı 9.217’a can kaybımız ise 131’e yükselmiş oldu.

Salgın nedeniyle tüm dünyada hayat adeta durma noktasına gelirken Covid-19 tedavi ve aşı çalışmaları ise tüm hızıyla devam ediyor. İşte Türkiye üzerindeki vaka ve ölü sayıları ve corona virüsü son dakika haberleri…

Bir Doktor, Koronavirüsle İlgili Doğru Olduğu Düşünülen 10 Yanlışı Açıkladı

Covid-19 hastalığının semptomları neler, Hangi önlemler alınmalı? (30 MART GÜNCEL) TÜM BİLMENİZ GEREKENLER BİR ALANDA