TESFED #EvdeKal Kupası hakkında yeni detaylar paylaşıldı

Geçtiğimiz günlerde Türkiye E-Spor Federasyonu sosyal medya hesapları üzerinden duyurulan TESFED #EvdeKal Kupası hakkında daha fazla detay, yine federasyonun sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıldı.

Korona virüs tehdidinin giderek arttığı ülkemizde insanları evde kalmaya teşvik etmek için düzenlenen bu etkinlik, Papara sponsorluğunda hayata geçiriliyor. Şu anda sadece FIFA 20’yi kapsayan etkinlikte toplam ödül havuzu 50 bin liralık bir büyüklükte olacak.

PlayStation 4 platformu üzerinden FIFA 20 oynayan her oyuncunun katılabileceği ve 5 hafta sürecek turnuva serisi için kayıt ve diğer detaylı bilgiler 24 Mart Salı günü paylaşılacak.

Türkiye E-Spor Federasyonu Kurucu Başkanı Alper Afşin Özdemir, bu turnuva hakkında “Geçirdiğimiz bu zorlu süreçte 7/24 demeden çalışan tüm sağlık çalışanlarımızı alkışlıyoruz👏🏻 Üzerimize düşeni yapıyoruz, evde kalıyoruz. Gençlerimizin de üzerine düşeni yapacağına inancım tam. Ayrıca evde kalmak için artık güçlü bir sebep daha var. Detaylar Pazartesi” sözlerini kullanmıştı.