Korona virüsü nedeniyle Major ertelendi!

Yılın ikinci Major’u ise iptal edildi! İşte detaylar! Dünyayı kasıp kavuran ve ülkemizde de büyük ölçüde kendisini gösteren COVID-19 Korona virüsü salgını CS:GO dünyasını da vurdu. Geçtiğimiz günlerde FLASHPOINT ve ESL Pro League tüm organizasyonları iptal etmiş ve turnuvaları online aşamaya taşımıştı.

2020 yılının en beklenen turnuvası ise Major tabii ki. Brezilya’da düzenlenecek olan ESL One Rio Major, 11-24 Mayıs tarihleri arasında izleyici karşısına çıkacaktı. 18.000 kişilik Rio Olimpik Arena’da Brezilyalı taraftarların coşkuları eşliğinde düzenlenecek turnuva, ertelendi ve daha ileri bir tarihe taşındı.

Yapılan açıklama ile birlikte ESL One Rio Major 2020‘nin, Kasım 2020’ye ertelendiği duyuruldu. Aynı zamanda yılın ikinci Major turnuvası da iptal edildi. Bu duyuru ile birlikte ise CS:GO tarihinde bir ilk gerçekleşti. İlk Major’ün düzenlendiği 2013 yılından beri ilk defa, bir yılda yalnızca bir Major düzenlenmiş olacak. Bu da aslında Korona virüsün ne kadar ciddi bir kriz doğurduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.