ESL Türkiye Şampiyonası’nda dördüncü haftaya doğru!

Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nın kış sezonu, tüm hızıyla devam ediyor. Online aşamada düzenlenen ve bundan dolayı Korona virüsü salgınından etkilenmeyen ligin üçüncü haftası sona erdi. Üç hafta sonunda ligin zirvesine oturan ekip beklendiği gibi Turkey5 oldu.

Üçüncü haftanın ilk günü, Blaze Esports ve Arena Bulls mücadelesi ile başladı. İlk iki haftada galibiyet ile buluşamayan Blaze Esports’un yüzü yine gülmedi. Haftanın açılış karşılaşmasında Arena Bulls, Inferno’da 16-10 ve Train’de 16-8’lik skorlar ile rakibini iki karşılaşmada da mağlup etmeyi bildi ve 6 puanı hanesine yazdırdı.

Canpolat “hardstyle” Yıldıran koçluğunda olan ve Türkiye’nin en iyi CS:GO takımı olduğu kabul edilen Turkey5 ise, Enes “E5N” Erdoğan’lı LOG FunnyToken karşısındaydı. Günün ikinci karşılaşmasında rakibini 16-11 ve 16-7 ile geçen Turkey5, çıktığı 6 maçtaki 5 galibiyetle üçüncü haftada da liderlik koltuğuna oturdu.

İkinci gün ise fastPay Wildcats ve Chemical Explosion arasındaki eşleşme ile başladı. İlk haritada 16-8 ile galip gelen Wildcats, ikinci haritada da 16-12 ile rakibini mağlup etmeyi bildi ve haftayı 6 puanla kapatan ekiplerden oldu.

Haftanın son karşılaşmasında ise ligin genç ve iddialı ekibi Boca Boston, Team Spartan ile karşı karşıyaydı. Nuke haritasında 16-12 ile 3 puanı kapan Yasin “xfl0ud” Koç’lu Boca Boston, ikinci harita Inferno’da da istikrarını sürdürdü ve 16-14 ile Spartan’dan üç puanı söküp aldı.

İşte üçüncü hafta sonunda Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nda puan durumu:

ESL Türkiye Şampiyonası puan durumu!