Dota 2 WeSave! Charity Play’in ödül havuzu 180 bin doları aştı

Korona virüsle mücadele için bağış toplayan Dota 2 WeSave! Charity Play turnuvasının ödül havuzu 180 bin doları geçti! Belirlenen kilometre taşlarıyla izleyicileri bağış yapmaya teşvik eden Dota 2 WeSave! Charity Play’de ödül havuzu 180.000 doları açtı.

Sadece dört günde bu rakama ulaşıldı. Turnuva 120.000 dolar ödül havuzuyla başlarken dört gün sonunda organizasyon 60.000 dolar toplamayı başardı.

Hedeflerden ilki 150.000 dolardı. Bu rakama ulaşıldığı takdirde EU ve CIS bölgelerinin kazananları mini bir turnuvada mücadele edecekti. Hedefe ulaşıldı ve CIS’ten Natus Vincere ile HellRaisers, EU’dan Team Liquid ve Nigma bu mini turnuvada mücadele etme hakkı kazandı.

İkinci hedefte ise NA oyuncularının 3v3 All-Star maç yapması bulunuyordu. Bu hedefe de hızlı bir şekilde ulaşıldı. Arteezy, Fear ve birçok yeteneğin olduğu bölge oyuncuları arasında düzenlenecek bu karşılaşmanın eğlenceli geçeceğine hiç şüphe yok.

180.0000 dolarlık hedef ise muhtemelen hayranların gerçekleşmesini en çok istediği ödüle sahipti. Tüm turnuva finalleri bu hedef öncesi Bo3 oynanırken artık Bo5 oynanacak. Bo5 sisteminin hem çok daha mücadeleci olması hem de daha fazla Dota anlamına gelmesinden ötürü hayranların çokça mutlu olduğunu söylemek mümkün.

Bu turnuvada toplanan tüm ödül havuzunun korona virüs ile mücadelede aktif rol alan merkezlere bağışlanacağını, miktarın altı bölgeye eşit bir şekilde dağıtılacağını da not düşelim.