Corona Virüs Fallout Oyunu İçin Mod Yayınlattı

Bilindiği üzre Corona virüsü dünya genelinde oldukça hızlı yayından, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak yeni bir tanımlamaya neden olan bir salgın türü. Dünya üzerinde onlarca sektörde farklı etkilenmeler oldu, bazı sektörler oldukça zor durumlar yaşarken bazı sektörler hızlı bir şekilde kârlılık oranını ve üretim hızlarını artırmayı başardı.

Corona virüsü ile ilgili Dünya üzerinde gelişmeler hızla devam ederken oyun dünyasında da ufak tefek hareketlilikler oluşmaya başladı.

corona virüs fallout modu

Corona Virüsü İle İlgili İlk Mod Yayınlandı

Corona virüsü Fallout New Vegas oyununda mod olarak karşımıza çıkacak. Oyun içerisinde yarasa çorbası içerek enfekte kapıyoruz ve daha sonra bu enfekte ile savaş halinde hayatta kalmaya çalışıyoruz. 

Corona virüs modunun yakışacağını daha nice oyunlar varken ilk hamleyi New Vegas oyunu gerçekleştirmiş oldu. Corona virüsü modunun immersive corona virüs olarak planlandığı ve bu isimle oyun severlerin hizmetine sunduğu bilgisi elimize ulaştı.

Başka Hangi Oyunlar Bunu Planlıyor

Biraz önce de bahsetmiş olduğumuz gibi dünyayı hızlı saran ve inanılmaz etkiler bırakan Corona virüsü hakkında oyun dünyasında yeni gelişmeler olmaya tabii ki devam edecek. Şu an hemen hemen tüm ofis çalışanlarının çalışma sistemi remote sisteme dönüş yaptı. 

Peşi sıra firmaların hepsi personellerinin evden çalışma durumu nedeniyle eski performanslarını alamadıklarını iddia eden genelgeler ve bildiriler yayınlamaya başladılar. Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı oyunlara yeni modlar gelmesi, yeni oyunlar çıkması ya da yeni dlc paketlerinin geliştirilmesi teknopolis yetkilileri olumsuz öngörülmektedir.

Fakat Corona virüsü modunun yakışma ihtimali olan onlarca oyunun var olduğunu sizler de çok iyi biliyorsunuz. Bakalım ilerleyen zamanlarda hangi oyunlar, oyun içlerine paket olarak bu modları geliştirecek ya da Corona virüsü ile ilgili yepyeni bir oyun çıkacaklar.

İlerleyen zamanlarda bununla ilgili gelişmeleri teknopolis olarak takip ediyor olacağız. 

Nasıl İndirebilirsiniz?

Corona virüsü salgını nedeniyle geliştirilen bu modu hemen buraya tıklayarak kolayca indirebilirsiniz. Fakat bu oyuna bu modu ekleyebilmek için New Vegas Dead Money Gun Runners’ Arsenal, Honest Hearts, Lonesome Road ve Old World Blues DLC’lerinin gerekli olduğunu belirtiyor.