Çentiksiz iPhone 12 Görüntüsü Ortaya Çıktı

Apple 2017 yılında satışa sunduğu iPhone X ile yeni bir trendin ilk adımını atmıştı. Çentikli telefonlar.

iPhone X’te kullanılan çentikli tasarım 2018’de çıkan pek çok modele de ilham kaynağı oldu. Lakin bu trend çok da uzun sürmedi. Çünkü pek çok üretici çentik boyutunun gereksiz yere büyük olduğunu fark etti ve farklı tasarımlara yöneldi. Bu bağlamda damla çentikli, pop-up ön kameralı ve delikli ekranlı tasarımlar ortaya çıktı.

Apple ise 2018 ve 2019’da da eski çentikli tasarım çizgisinden vazgeçmedi. Fakat bu yıl satışa sunulacak olan iPhone 12 ile yeni bir tasarım çizgisine geçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Çentiksiz iPhone 12 işte böyle görünecek

Geçtiğimiz gün sızdırılan bazı görsellere göre Apple önümüzdeki dönemde tanıtacağı iPhone 12’de çentiksiz bir ekran kullanacak. FaceID için kullanılan sensörler ise üst çerçeveye sığdırılacak. Dilerseniz bahse konu görsele aşağıdan göz atabilirsiniz.

Şimdiye kadar bu kadar ince bir çerçeveye kamera ya da sensör sığdırabilen bir üretici olmadı. Eğer Apple bunu başarabilirse, önümüzdeki dönemde bu tarz modellerin sayısında da artış olacaktır.

Öte yandan şunu da belirtmemiz gerekiyor. Bu şimdilik bir söylentiden ibaret. Zira kısa süre önce sızdırılan diğer bilgilerde de tam tersi iddialar ortaya atılmış ve iPhone 12 modelinde daha küçük de olsa çentikli tasarımın devam edeceği belirtilmişti.