Apple’dan İlgi Çekici Bir Konsept Daha

Teknoloji devi Apple tarafından uzun süredir geliştirilen AR gözlüğü hakkında önemli bilgiler ortaya çıktı. Ürün halen uzakta ama geliyor. Apple imzalı AR gözlüğü en son T288 kod adına sahip haberleriyle gündeme gelmişti. Artırılmış yanında sanal gerçeklik tarafına da odaklanan ürün, teknik olarak sınırları zorlayacak denilmişti. Modelin özellikle bilgisayar ya da telefondan bağımsız olacak çalışacağının söylenmesi dikkat çekmişti.

Kişileri gerçek anlamda kablolardan kurtaracak gibi duran firma, burada “60GHz WiGig (Kısa mesafede yüksek hız)” kablosuz bağlantı teknolojisini kullanacak deniyor. Başlığın bu teknoloji aracılığıyla özel bir harici donanıma / kutuya bağlanacağı söylenirken, bu donanıma 5 nm Apple işlemcinin güç vereceği de konuşulanlar arasında yer alıyor. İşte bu başlık bu sefer başka bilgiler ile gündemde. Ortaya çıktığı kadarıyla Apple ürün HTC Vive’dan gelen özel modifiye edilmiş aşağıda gördüğünüz bir kontrolcü ile test ediyor.

Şimdilik yapılan testleri arasında sadece belirli bir bölgede aktif edilebildiği aktarılan bir bowling oyunu yer alan ürün, oldukça merak ediliyor. Bu kontrolcünün son sürümde çok daha farklı olacağı düşünülüyor.